من و تو معمار, متفاوت & حرفه ای
مرجع تخصصی معماری ایرانیان


خانه / مطالب و پروژه تحقیقی معماری / تحلیل و نمونه موردی / پاورپوینت نمونه موردی و تحلیل ترمینال ایرانی و خارجی


پاورپوینت نمونه موردی و تحلیل ترمینال ایرانی و خارجی

این مطلب ارائه بررسی نمونه موردی ترمینال و پایانه مسافربری ایرانی و خارجی در قالب پاورپوینت است. تحلیل فضاها ، ارائه پلان ها و دیاگرام و کانسپت و .. در این فایل تحقیقی گنجانده شده که در ادامه جزییات رو خدمت شما عزیزان ارائه می دهیم .

براساس رویکرد من و تو معمار که همواره پاسخ به نیازهای همراهان گرامی بوده طی درخواست هایی  مبنی بر قرار دادن تحلیلی کامل با موضوع پایانه مسافربری و ترمینال و با توجه به این که بررسی و تحلیل نمونه های موردی  فضاهای مختلف همواره از نیازهای بارز دانشجویان معماری است از همین رو برآن شدیم که پاورپوینت نمونه موردی و تحلیل ترمینال ایرانی و خارجی را در 33 اسلاید آماده نماییم .

این پاوپوینت به تحلیل و بررسی ترمینال دزفول در ایران و ترمینال قیصریه در ترکیه می پردازد

 

پاورپوینت تحلیل ترمینال ایرانی و خارجی
پاورپوینت تحلیل ترمینال ایرانی و خارجی

 

گزیده ای از متن :

در بررسي ترمينال دزفول به اولين چيزي كه برخورد مي كنيم يا حتي در كوچكترين و محدودترين پروژه هاي معماري و حتي شهرسازي تعريف ورودي مي باشد. ورودي هم از لحاظ رنگ، بافت و ارتفاع، جنس و فرم ساختمان از دور فرق مي كند و كاملاً قابل تشخيص مي باشد. حتي فرم پنجره هاي و تركيب پر و خالي آن بد نيست بادگير اعضا تفاوت دارد و تعريف شده است.

ترمینال اتوبوس کایسری غرب در کشور ترکیه و در شهر قیصریه ( کایسری ) طراحی گردیده است . طراحی این و اجرای این ساختمان بر عهده گروه معماری بهادیر کال (Bahadir Kul) بوده است . این پروژه در سال 2006 به مساحت 1500.0 متر مربع طراحی گردیده .

ترمینال در بخش غربی شهر قیصریه طراحی شده است . ایده ایجاد این ترمینال در این منطقه وجود مشکل در دسترسی حمل و نقل شهروندان و نبود آژانس های مسافرتی موجود در این منطقه است . علاوه بر این، تراکم ترافیکی ناشی از وسایل نقلیه حمل و نقل در مرکز شهر یکی دیگر از دلایل طراحی این ترمینال است.

 

موارد موجود در این تحلیل :

  • تاریخچه

  • معرفی

  • تحلیل و انالیز فضاها

  • تصاویر

  • پلان ها و جزییات

  • دیاگرام و کانسپت

  • منابع

تصویری از فایل :

نمونه موردی ترمینال ایرانی و خارجی
نمونه موردی ترمینال ایرانی و خارجی

 

 

باکس دانلود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دنبال کردن


پشتیبانی