سه شنبه , ۲۶ شهریور ۱۳۹۸


من و تو معمار, متفاوت & حرفه ای
مرجع تخصصی معماری ایرانیان


خانه / وبلاگ / چرا درس خواندن در دانشگاه معماری اتلاف وقت است؟


چرا درس خواندن در دانشگاه معماری اتلاف وقت است؟

به عنوان دانشجویی که در دانشکده معماری درس خوانده ام ، کسی می تواند به من بگوید چرا آنها  زمان زیادی از وقت ما را هدر می دهند ؟

از نظر من ، دلیل اینکه ما یک برنامه تقریبا  5 ساله  را در دانشگاه داریم، این است که ساختمان هایی که طراحی می کنیم بایستی از لحاظ ساختاری صحیح و ایمن باشند تا مردم از لحاظ جانی و مادی در سلامت باشند . و این سال های دانشگاه قرار است ما را برای ساختن ساختمانهای امن آماده سازد.??

با این حال، در دانشگاه حتی بر روی یکی از این مباحث تمرکز نمی شود مگر اینکه در قسمتی کوتاه …. به جای تمرکز بر آنچه که واقعا اهمیت دارد ، وقت ما را صرف انجام طرح های تکراری و بی اهمیت می کنند که هرگز در دنیای واقعی ساخته نمی شوند.

طرح های آموزشی بیشتر ذهنی و سرگرم کننده  و رویایی شده اند .

اینطور نیست که طراحی را بی ارزش بدانم و به این مسئله واقفم که در معماری اهمیت دارد، یادگیری نحوه طراحی بخش مهمی از آموزش و پرورش در معماری است، درست همانطور که در طراحی گرافیک یا هنر ارزش دارد. اما برای یک معمار ، چیزهای مهم دیگری هم هست که باید اضافه شود.اما تجربه به من ثابت کرد که طراحی در دانشگاه ها من را برای چیزهای بیشتری که در حوزه کاری آینده هست آماده نمی کند.

به نظر من مسائل ایمنی و سیستم های ایمنی باید در تدریس اساتید جدی تر مورد توجه قرار گیرد، در حالی که تنها  در مورد فرم و فضا و زمینه و اینها در کارگاه های معماری تمرکز شده است .

مهارت های کاربردی به اندازه کافی تدریس نمی شود و به نظر من تنها پولی که می گیرند اهمیت دارد و وقت ما تا حد زیادی هدر می رود  .

 خواهشمندم نظراتتون رو در زیر همین پست اعلام کنین …..

باکس دانلود

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دنبال کردن


پشتیبانی