من و تو معمار, متفاوت & حرفه ای
مرجع تخصصی معماری ایرانیان


خانه / پروژه های معماری / پلان های کامل موزه هنری


پلان های کامل موزه هنری

پلان های کامل موزه هنری

گالری هنری ، نگارخانه یا نمایشگاه

در این پست با پلان های کامل موزه هنری با شما کاربران گرامی هستیم .

در طرح 3 معماری ممکن است موضوع پروژه طراحی موزه هنری ، گالری هنری یا همان نگارخانه و نمایشگاه باشد

این پروژه کامل  شامل پلان طبقات مبلمان شده و اندازه گذاری شده – سایت پلان – شیت بندی – دو برش کامل – چهار نما – پنج پرسپکتیو داخلی و خارجی میباشد

برای مشاهده در سایز بزرگتر روی عکس کلیک نمایید

پلان های کامل موزه هنری

 مطلبی درباره طراحی گالری هنری – موزه هنری
برای معماران طراحی ساختمان گالری هنر بسیار جذاب و حایز اهمیت است؛ با وجود اینکه انواع دیگر ساختمان‌ها بسیار رقابتی و بسیار از لحاظ اقتصادی سودمندتر هستند، اما در واقع به سبب علاقه موجود در میان هنرمندان و معماران، این نوع ساختمان‌ها (گالری‌های هنری)، هنوز ساخته می‌شوند.
گریمشاو هم مانند سایر معماران به عنوان یک معمار پیگیر و جدی در حوزه بین المللی ارزش و اعتبار خویش را در طراحی یک گالری هنر جستجو می کرد.
اولین موزه ی هنری که در جهان ساخته شد، مسیر عبوری بسیار سخت و تشریفاتی داشت؛ این موزه را اولین معمار مدرن در مقیاس جهانی، فرانک لوید رایت طراحی کرد. اما موزه گریمشاو بسیار جذابتر است به سبب اینکه فضاهای متنوع‌تری را به ارمغان آورده است!
پیر هاگمن نویسنده، منتقد و روزنامه‌نگار صاحب سبک می گوید: «نیک گریمشاو بریتانیایی است، قدر مسلم او بریتانیایی است (!) چون پروژه های بسیاری مانند پروژه ایدن در کرنوال، ترمینا ل مسافربری در ایستگاه واترلو لندن و… را در بریتانیا ساخته‌است… البته او در آمریکا هم در مقام یک معمار حرفه‌ای در پروژه‌هایی مانند مرکز گذرگاهی خیابان فولتن در منهتن، مرکز هنرهای نمایشی در رنسلر در تری، نیویورک و… شرکت داشته است.
اما شما هنوز او را به عنوان معمار ساختمان موزه هنر نو در لاکرنا در شمال غربی اسپانیا نمی شناسید. این اثر او که ارزش دیدن را دارد، به‌خصوص اینکه در اسپانیا، کشوری که از معماری رنسانس آن لذت می برید، است. البته موزه هنر مدرن نیویورک درحال حاضر میزبان بخش اعظمی از گنجینه غنی معماری اسپانیا است.
به جز گروه های معماری بومی بسیاری از نام های بین المللی معماری در این کشور اثر معماری دارند. از فرانک گری آمریکایی تا ژان نوول فرانسوی و هرتزوگ – دمورن سویسی و… همه آنها کارهایی در اسپانیا دارند. سازی رقابتی در از سویی دیگر ریچارد راجرز و نورمن فاستر در حال ساخت و ریوجا هستند، . در نهایت گریمشاو گالری هنریی را که تقریبا ده سال پیش در مسابقه‌ای برنده شده بود، ساخت…».
این ساختمان حایز هیچ گونه شباهتی به پیش فرض‌هایی که از موزه هنر در اذهان وجود دارد، نیست. گریمشاو در فکر در هم شکستن ساحل، بواسطه امواج سهمگین آتلانتیک در این خیابانها است، که بنایش نقش امواج را ایفا کنند. البته ساختمان یک کمی فلس دارد، کمی هم خزنده است، مانند مار دوپوسته‌ای که به خاطر ضربه خوردن به توازن رسیده است. هر قدر هم که شما تمایل داشته باشید، ساختمان مسحور کننده باشد در نهایت بر خلاف بیشتر بناهای دیگر سر به پایین خم کرده است. هیچ کس نمی تواند بگوید، ساختمان زیباست، اما با بازدید از آن ثبات و وقار و افسون بنا بسیار تاثیر گذار است.
نیکلاس گریمشاو حرکتی شهرسازانه را مد نظر داشته، اما بر خلاف آنچه که فکر می‌کرد، حاصلش دو حرکت باریک و بلند است که آتریومی در وسط آنها را به هم متصل کرده است. در کل موزه هنر نیکلاس گریمشاو کمی فراتر از عرف است. اما رییس دانشگاه رویال اجازه ساخت آنرا به سبب سادگی و شفافیت برخورد با یک ساختمان که بعد هنری دارد، را صادر نمود. ساختمانی ساده و شفاف با فضاهای داخلی متنوع که در برابر امواج سر خم کرده است

 

حجم فایل 8 مگابایت – فرمت dwg

 

باکس دانلود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دنبال کردن


پشتیبانی