من و تو معمار, متفاوت & حرفه ای
مرجع تخصصی معماری ایرانیان


خانه / دکوراسیون داخلی / 8 نکته مهم در دکوراسیون و طراحی داخلی رستوران و کافی شاپ


8 نکته مهم در دکوراسیون و طراحی داخلی رستوران و کافی شاپ

8 نکته ای که در این مقاله بدان می پردازیم در مورد چگونگی طراحی و چیدمان کافی شاپ ها و رستوران ها است که چطور یک فضای متفاوت و خاص خلق کنید که پاسخگوی نیازهای مشتریان باشد . همراهمان باشید

 راهنمایی های کاربردی برای اینکه  چگونه شما می توانید مشتریان خود را با احساس استقبال مواجه کرده و آنها را برای بازگشت متمایل کنید

در صنعت کافه و رستوران فضای بسیار رقابتی حاکم است ، و شما تنها یک فرصت برای ایجاد یک مکان متمایز دارید و آن توسط طراحی و دکوراسیون داخلی منحصر به فرد امکان پذیر است . فضای داخلی رستوران همچنین عامل تعیین کننده ایست برای اینکه که مهمانان پس از اولین باری که می آیند دوباره برگردند. با این حال موارد دیگری از جمله کیفیت و اماده سازی به موقع و … نیز نقش دارند

طراحی کافه شما شخصی است . بعضی طراحی مینیمالیسم و دیگری طراحی مدرن و پر زرق و برق را دوست دارند و بعضی دیگر طراحی های روستایی و سنتی را ترجیح می دهند

برخی از مردم می خواهند جایی بروند که بتوانند در آن به فعالیت های اجتماعی بپردازند ، مطالعه کنند یا فقط تایمی را  سرگرم شوند. برخی دیگر نیز فقط در همین حد که بتوانند نیازشان را برطرف ساخته و خارج شوند.

پس چگونه می توان فضای شما را با استقبال روبرو کرد؟ از این 8 راهنمایی در طراحی داخلی کافه و رستورانتان استفاده کنید که بدیهی است مشتری را متقاعد خواهید کرد که شما را دنبال کنند .

 

1. سادگی طراحی

برای یک طراحی تمیز، به سمت طراحی داخلی ساده کافه با مبلمان اساسی تکیه دهید.
استفاده از دکوراسیون بجا به اندازه کافی ارزش واقعی به مرکز  شما  اضافه می کند.

اطمینان حاصل کنید که هر عنصر طراحی در کافی شاپ یا رستوران شما  قبل از اینکه آن را نصب کنید به دقت مورد توجه قرار گرفته و سنجیده شده است  .

 معماری و دکوراسیون داخلی رستوران
معماری و دکوراسیون داخلی رستوران

2. مبلمان

هنگامی که برای خرید مبلمان برای  کافی شاپ یا رستورانتان می روید، چند نکته مهم  وجود دارد که باید در نظر بگیرید .

هنگام جستجو برای مبلمان ایده آلتان  بهتر است که یک ایده یا تم را در ذهن داشته باشید تا  ببینید چه سبکی بهترین سازگاری را با طرح مد نظر شما دارد .
استفاده از مبلمان راحت : بدین منظور که در مورد قرار دادن و عملکرد استفاده از لحاظ ساختاری راحت باشند  . مطمئن شوید که صندلی ها و مبلمان استفاده شده نشست راحتی را برای مشتری ایجاد کنند .

 چیدمان و مبلمان داخلی کافی شاپ و رستوران
چیدمان و مبلمان داخلی کافی شاپ و رستوران

3. کیفیت را بر کمیت انتخاب کنید

مهم است که توجه داشته باشیم که مبلمان با کیفیتی را برای دراز مدت انتخاب کنیم . گزینه های مد نظر برای  صندلی و میزها باید  آنهایی باشد که از مواد با کیفیت مانند چوب های قوی و فلز ساخته شده اند.  همچنین باید به پارچه مورد استفاده توجه داشته باشید تا اطمینان حاصل شود که آنها وقتی رستورانتان به رشد رسید برای حجم زیاد مشتریان به اندازه کافی ضخیم و قوی باشند.
همیشه قبل از خرید ، ساخت و ساز مبلمان و ثبات آن را بررسی کنید تا مطمئن شوید که سازه های آنها به طور کامل ایمن و جامع برای مهمانان شما است. حتی اگر به خاطر بودجه تان مجبور به کاهش تعداد میز و صندلی ها در فضای خود باشید ، اما همیشه کیفیت مبلمان را بر کمیت آن اولویت دهید.

 

مبلمان رستوران و کافی شاپ
مبلمان رستوران و کافی شاپ

 

4. روشنایی

یکی از عوامل با اهمیت در دستیابی به شادی و رضایت مشتری، روشنایی است.
غذای عالی، سرویس دهی خوب و طراحی داخلی زیبا نمیتواند احساس ناراحتی ایجاد شده توسط چراغ های روشن را مانع شود. در این شرایط، غذا تغییر رنگ می دهد، گوشت خاکستری شده و سبزیجات آبی رنگ هستند. این فاجعه ای است که به طور کامل بواسطه نور نامناسب ایجاد می شود.
خود را در یک رستوران با شریک زندگی خود تصور کنید. طراحی داخلی زیبا و خدمات بسیار عالی است، اما چراغ ها بسیار روشن هستند که به طور دائم ایده شما را از لذت بردن از یک فضای صمیمی نابود می کنند.
روشنایی خوب شامل ترکیب نور روز با نور الکتریکی است. نور روز به طور طبیعی راحت است و وظیفه نور الکتریکی آن است که تقلید کند. این ترکیب اساسی در جهت داشتن یک نور دلپذیر است.

 

 طراحی داخلی رستوران و کافی شاپ

5. پنجره ها

 آفتاب (اگر شما می توانید آن را دریافت کنید) مشتریان را با حسی مثبت  و شادمانی و رضایت مواجه میکند، همچنین برای مشاهده نمایی از بیرون  و یا فرصتی برای تماشا کردن مردم ، مشتریان  شما دوست دارند که نور طبیعی داشته باشند و از ویو بیرون استفاده کنند.

 


برای مشاهده تمامی مطالب بخش دکوراسیون و معماری داخلی ، روی اینجا کلیک نمایید 


6. فضا

فضا باید یک هدف مشخص کننده داشته باشد. اگر فروشگاه شما یک مکان برای گردهمی خانواده و دوستان است، مطمئن شوید که تعداد زیادی اتاق برای گروه و مهمانان وجود دارد. اگر رستوران و کافه شما برای جذب افراد ی که کسب و کار دارند و برای قرار ملاقات های کاری و … است ، طوری باید تنظیم شود که سهولت دخول و خروج را داشته باشند . اگر مغازه شما یک مکان برای افرادی است که قرار است باقی بمانند، صندلی های راحت را در فضایتان با نورپردازی مناسب قرار دهید .

7. از آن لذت ببرید !

در حالی که اهمیت دادن به هدف زیبایی شناسی، شناخت عناصر و کاربری رستوران شما مهم است، لذت بردن از آن هم با فرآیند ساخت و ساز یا بازسازی رستورانتان اهمیت دارد .  اطمینان حاصل کنید که محصول نهایی شما کمی از شخصیت و ایده شما را اجرا می کند تا  فضایی باشد که شما واقعا بتوانید در سالهای زندگیتان که در آن مشغولید دوستش داشته باشید.

 

 معماری داخلی رستوران و کافه
معماری داخلی رستوران و کافه

8. عطر فضا

هر کس بوی قهوه و غذاهای تازه آماده را دوست دارد، بنابراین آن را به مشتریان خود منتقل کنید. اطمینان حاصل کنید که بوی غذا و نوشیدنی اشتهاآور را  با عطر ، خوشبو کننده هوا یا بوهای مصنوعی دیگر  تحمیل نکنید.

کدام 8 نکته در مورد طراحی داخلی کافه و رستوران شما را بیشتر هدایت میکند؟

سپاس از این که همراهمان بودیم . امیدوارم مورد توجهتان قرار گرفته باشد

نوشته شده توسط جواد دانش بخش سر دبیر من و تو معمار 

ارائه تخصصی از وبسایت من و تو معمار

کپی با ذکر منبع کاری اخلاقی و حرفه ای است . 

 

باکس دانلود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دنبال کردن


پشتیبانی