من و تو معمار, متفاوت & حرفه ای
مرجع تخصصی معماری ایرانیان


خانه / مطالب و پروژه تحقیقی معماری / تحلیل و نمونه موردی / پاورپوینت نمونه موردی موزه ایرانی


پاورپوینت نمونه موردی موزه ایرانی

پاورپوینت نمونه موردی موزه ایرانی

در این پست با پاورپوینت  تحلیل و بررسی موزه هنرهای معاصر ایران و موزه فرش تهران با شما کاربران گرامی هستیم .

این پروژه در 41 اسلاید به شرح  درباره معمار موزه – عناصر موجود در کارهای کامران دیبا – دیاگرام و دسترسی ها و موقعیت و پلان های موزه – درباره موزه – نقد و تحلیل موزه هنرهای معاصر – مصالح استفاده شده در بنای موزه – فضاهای موجود در موزه – بیوگرافی معمار مجموعه موزه فرش ایران  – تحلیل موزه فرش تهران و …  میباشد .

برای مشاهده در سایز بزرگتر روی عکس کلیک نمایید

پاورپوینت نمونه موردی موزه ایرانی

گزیده ای از متن

موزه هنرهای معاصر تهران
درباره موزه :
ساختمان موزه که یکی از نمونه‌های با ارزش و کـــم همتـای معماری نوین ایران است ، با الهام از معماری‌سنتی ایران و مفاهیم فلسفی آن بنا شده است .
1- هشتی
2- چهارسو
3- معبر
4- گذرگاه
اینها از جمله عناصر چشم نوازی هستند که بازدید کنند‌گان هنر دوست را به تأمل در آستانه تاریخ شکوهمند هنر و فرهنگ ایران ‌زمیـن وا می‌دارند .
همچنین تأثیر بادگیرهای یزد بر معماری مجموعه واضـــح است که با الهام از معماری سنتی ایران و مفاهیم فلسفی آن بنـا شده است.
مساحت :
 8500 مترمربع. مساحت كل ديوارهاي موزه بالغ بر 2500 مترمربع.
تفكيك اين بنا از پارك و خيابان اصل
نرده‌هايي به صورتهايي ساده و فرم‌دار كه توجــــه بيننــــده را جلب مي‌كند بين موزه هنرهاي معاصر و موزه فرش (شمال موزه) فضاي سبز با تعداد كمي درخت از نوع كاج و پوشيده از چمن وجود دارد كه در آن تعدادي تنديس (مجسمه) قرار دارد. اين قسمت بــاغ مجسمــه نــــام دارد. اين مجسمه هنگام احداث بنا (1355) از هنرمندان خارجي خريـــداري شده و در محل باغ مجسمه نصب شده. فقط يك تنديس ساخته هنرمند ايـــراني پرويز تناولي در باغ موجود است.
موزه فرش تهران
موزه فرش ایران در ضلع شمالی پارک لاله، روبه‌روی فروشگاه سپه، خیابان فاطمی واقع شده است.‌ ایـن موزه به دستور فرح دیبا ساخته و در ۲۲بهمن ماه سال۱۳۵۶ در حضور ایشان، افتتاح شد.
نمای خارجی این موزه برگرفته از دار قالی بوده و در چهــــار ضلع بنا به صورت یکنواخت اجرا شده است.
سطح نمایشی این موزه مساحتی برابر3400 متر مربع را در بر میگیرد که شامل دو تالار نمایش برای نمایش انواع فرش و قالی می باشد.
     پژوهش در سوابق‌، تحولات و کیفیت تاریخی هنر و صنعت فرش‌، خاصه در ایران‌، گردآوری و خریداری نمونه انواع قالی‌های دست بافت ایرانی و برگزاری نمایشگاه‌های موقت از فرش ایران و سایر نقاط جهان‌، از اهداف موزه به شمار می آید.
در موزه فرش انواع گلیم‌ها و فرش‌های دست بافت‌، با توجه به مرغوبیت و قدمت آنها و با در نظر گرفتن ویژگی‌های قالی ایران از لحاظ رنگ آمیزی‌، طرح‌، نقش‌، بافت و تنوع مناطق قالی بافی، حفظ و نگه‌داری می‌شود.
در کتاب‌خانه موزه حدود ۳۵۰۰ جلد کتاب به زبان‌های فارسی، عربی، فرانسه، انگلیسی و آلمانی وجود دارد. هم‌چنین بهترین کتاب‌ها و نشریات و تحقیقات مربوط به فرش ایران و قالی‌های مشرق زمین به طورکلی و کتاب‌هایی در زمینه مذهب، هنر و ادبیات ایران در کتاب‌خانه موزه موجود است‌. در کنار کتاب‌خانه، کتاب فروشی موزه نیز مشغول به کار است‌.

حجم : 12 مگابایت – فرمت ppt

باکس دانلود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دنبال کردن


پشتیبانی