من و تو معمار, متفاوت & حرفه ای
مرجع تخصصی معماری ایرانیان


خانه / پلان های معماری / مدرسه / ضوابط و استانداردها و مطالعات معماری مدرسه


ضوابط و استانداردها و مطالعات معماری مدرسه

ضوابط و استانداردها و مطالعات معماری مدرسه

در این پست برای شما عزیزان ضوابط  و استانداردها و مطالعات معماری مدرسه رو اماده کردیم .

 مطالعات معماری مدرسه در 30 صفحه به شرح عوامل مؤثر در ساماندهي فضايي و معماري مدارس – استانداردها و ریزفضاها میباشد که در ادامه مطلب به صورت رایگان میتوانید دانلود نمایید 

ضوابط و استانداردها و مطالعات معماری مدرسه

مطالعات معماری مدرسه – از آنجا كه معماري فرآيندي فرهنگي و بسيار پيچيده و تأثيرگذار بر ذهنيت جوامع بشري است. پيچيدگي­ هاي منحصر به فردي دارد. اين پيچيدگي­ها در جوامعي كه چالش­هاي فرهنگي، تاريخي بسياري پشت سر گذاشته ­اند از شدت و اهميت فوق­العاده ­اي برخوردار است. معماران نقش ويژه ­اي در حركت تمدن­سازي اينگونه جوامع به عهده دارند. اگر پنداريم معماري، خود قابليت دگرگوني اجتماعي را دارا مي­باشد. با در  انداختن كنش ­هاي متقابل اجتماعي و ايجاد كنش و فضاهاي منفي، قلمرويي به رشد رسيده را تعريف نماييم. به بيان ديگر معماري نوعي دگرگوني متعالي انديشه­ هاست و هنر طبيعت و هنر زائيده دست بشري تلاشي عظيم براي رسيدن به بياني پايدار است كه بتواند دغدغه­هاي جاويد شدن و ماندگاري را پاسخ دهد.

برای مشاهده تمامی پروژه های مدرسه اینجا کلیک نمایید 

طراحي و معماري مدارس امروز، در سرتاسر دنيا بر اساس 3 مورد مسئوليت­پذيري، كار پربار، يادگيري مادام­العمر (مستمر) انجام مي­گيرد. اين امر در ساختن فضاهاي آموزشي با عملكرد بالا، تنها به وسيله كنش در مفهوم پژوهشي، مبني بر برنامه­هاي مراكز فراگيري و راهبردهاي اجتماعي و اطلاعات كاربردي و علمي در اين زمينه ميسر خواهد بود.

ll دانلود با لینک مستقیم  ll             

ll دانلود با لینک کمکی  ll      

حجم: 400 کیلوبایت

فرمت: pdf

منبع : من و تو معمار

 

 

 

باکس دانلود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دنبال کردن


پشتیبانی