دانلود رایگان پروژه مجتمع مسکونی طرح 2

دانلود رایگان پروژه مجتمع مسکونی طرح 2

دانلود رایگان پروژه مجتمع مسکونی طرح 2

در این پست با پروژه کامل مجتمع مسکونی برای درس طراحی 2 در خدمت شما کاربران گرامی هستیم . این طرح کامل شامل :

پلان طبقات – سایت پلان – نماها و برش ها 

دانلود رایگان پروژه مجتمع مسکونی طرح 2

    مجتمع‌های مسکونی (Clusters)
    با تجمع تعدادی آپارتمان در یک بلوک شهری، که به شکل یکپارچه طراحی و ترکیب شده باشند، پدید می آید. بسیاری از مجتمع‌های مسکونی دارای فضای عمومی مشترکی هستند که مورد استقاده همگانی ساکنان مجتمع قرار می‌گیرد و دیگران حق استفاده و حتی ورود به آن را ندارند.
    یک مجتمع مسکونی ممکن است از خانه‌های ویلایی مستقل و یا آپارتمانهای چند طبقه شکل گیرد. اندازه مجتمع‌های مسکونی نیز متنوع است و برخی از آنها ، مانند مجتمع اکباتان در تهران، به اندازه یک شهر متوسط جمعیت دارند
تنظيم اهداف و سياستهاي طراحي :
پايه هر قضاوتي در مورد يك طرح كالبدي ، نحوه تطابق آن طرح است با حيات ساكنين آن و در مورد يك سايت – محله مسكوني – تطابق مورد نظر مفهوم « قابل سكونت » مي يابد  : يعني قابل سكونت از تمامي جهات براي تمامي گروههاي سني ، نژادي و فرهنگي ساكن ، قابليت سكونت در ارتباط با « استانداردهاي طراحي » كه – مي تواند هم كمي و هم كيفي باشد – قرار مي گيرند . يك « استاندارد كمي » يعني بعنوان مثال مقدار فضايي كه بر حسب هر واحد مسكوني يا بر حسب هر خانوار مورد نياز است  . يك « استاندارد كيفي » يعني به عنوان مثال حفظ يا ايجاد شرايط محيطي ، بصري يا زيستي مناسب چون حفظ درختان يا ايجاد فضاي سبز و يا حفظ يا ايجاد منظر و ديد مناسب .

 

ll دانلود با لینک مستقیم ll      

حجم: 6 مگابایت

 فرمت:  dwg

 منبع : من و تو معمار